Základní škola a Mateřská škola,
Praha 5 - Zličín, Nedašovská 328

Květen 2018 ve ŠD

Začátkem května jsme vyráběli pro maminky přáníčka a dárečky ke SVÁTKU MATEK, který letos vycházel na neděli 13.5. 

Vyráběli jsme hlavně barevná srdíčka z různých papírů a čtvrtek, srdíčka lepená z kávových zrnek a přáníčka s otiskem vlastní ruky, také jsme si maminky i namalovali. Povídali jsme si také o rodinách, protože v úterý 15.5. byl DEN RODIN. Také jsme malovali a zdobili JARNÍ SLUNÍČKA ke DNI SLUNCE, který vycházel na 3. 5. Dále jsme malovali a skládali koláže s motýlky, skládali lodičky z papíru a stříhali mořské živočichy a vytvářeli koláž moře a pláže z opravdového písku. Děti stříhaly barevné papíry a vyráběly veselé sovičky a ptáčky z pet lahví a barevných drátků. Fotky výrobků a obrázků najdete ve fotogalerii ŠD.

Nejstarší děti se nejvíce baví u „turnajů“ ve stolních hrách jako je „PEXESO“ a největší oblibě se těší „ČLOVĚČE NEZLOB SE“, ale hrají i další hry.

Ve slunečných dnech si konečně užíváme naplno školní zahradu – altán, kde děti hrají stolní tenis, také jsou oblíbené míčové hry, hlavně fotbal, basket, děti také baví vytvářet různé stavby z písku a skákání na trampolíně, skáčou přes švihadlo.

31.5. si děti užily veselé soutěžní odpoledne s animátory a jejich programem s názvem „PAT a MAT“ a tím jsme zároveň oslavili i Den dětí, který je o den později 1.6. (fotografie najdete ve fotogalerii)                                                        Za měsíc tu budou prázdniny, na které se všichni moc těšíme :).

ZA KOLEKTIV ŠD  Jana Jírová

Základní škola a Mateřská škola, Praha 5 – Zličín, Nedašovská 328
Správa obsahu: Mgr. Andrea Smolíková, Webmaster: RNDr. Jiří Helmich