Základní škola a Mateřská škola,
Praha 5 - Zličín, Nedašovská 328

Pozvánka na lampionový průvod

Srdečně zveme všechny děti, rodiče, sourozence a ostatní příbuzné na tradiční lampionový průvod, který se letos uskuteční 7. listopadu od 17 hodin, místo srazu je parkoviště školy. Průvod má na naší škole dlouholetou tradici a je projevem komunitního života v naší obci, protože jej připravujeme ve spolupráci s naší městskou částí a místními hasiči.
Připomínáme si při něm starý lidový zvyk, který údajně sahá až ke germánským kořenům, připomíná příchod zimy a svatomartinské posvícení, které slavíme každý rok ve škole. Je to tradice, která získala skutečnou oblibu na našem území už během první republiky, jejíž významné výročí vzniku je letos mj. ústředním tématem celoročního školního projektu, a také proto jí i nadále věnujeme každý rok jeden večer. Budeme rádi, pokud tento večer strávíte s námi, budeme se na všechny těšit a kdo vydrží do konce, toho čeká občerstvení! Prvňáci si lampion nemusí kupovat, dostanou ho na místě srazu jako dárek od školy a obce (včetně svítící tyčky s baterií).

Základní škola a Mateřská škola, Praha 5 – Zličín, Nedašovská 328
Správa obsahu: Mgr. Andrea Smolíková, Webmaster: RNDr. Jiří Helmich