Základní škola a Mateřská škola,
Praha 5 - Zličín, Nedašovská 328

Podzim ve školní družině

V září se naše družina opět rozrostla o jedno oddělení, takže jich máme již pět. Děti se seznámily s „PRAVIDLY ŠD“, jak se k sobě vzájemně chováme v prostorách ŠD, v šatnách, ostatních prostorách školy i školní zahrady.

Také se naučily kam se ukládají hračky, hry, stavebnice, plyšáci, autíčka a kam ukládat potřeby na kreslení, atd. Zvykly si na  hraní na koberci, u stolečků, s dřevěným domečkem a kuchyňkou.

Vzhledem k tomu, že bylo na podzim pěkné počasí, tak se děti mohly dosyta vyřádit na školní zahradě, na trampolíně, v altánu, při stolním tenisu, na houpačkách, prolézačkách, klouzačce  v pískovišti, hraním Kriketu a skákáním přes švihadla.  Chlapci se nejlépe zabavili při hraní fotbalu.

Při špatném počasí si mladší žáčci hráli ve třídách na koberci se stavebnicemi či na stolech hrají společenské stolní hry, nebo vybarvují tematické omalovánky a starší řeší různé zajímavé kvízy a hádanky dle výběru.

Začali jsme společně pracovat, takže naše chodby a třídy začaly zdobit obrázky zážitků z prázdnin, barevné stromy s listy, letní s třešničkami a ptáčky, táborové stany z látek, ježečci z barevných rukou, veselí barevní šnečci. Letos jsme dělali výzdobu do místní knihovny.  Koláže s módou a technikou ke STOLETÉMU VÝROČÍ NAŠÍ VLASTI. Jak se nám povedli to jste mohli posoudit sami, pokud jste se na ně došli podívat, každé oddělení tam mělo svůj plakátek.

17.9.  se konaly oblíbené „ PODZIMNÍ SLAVNOSTI“, kterých se zúčastnily skoro všechny děti z naší školy. Tentokrát bylo téma „STOLETÉ VÝROČÍ NAŠÍ REPUBLIKY“ děti s rodiči měly po zahradě různá stanoviště a odpovídaly na otázky o naší vlasti.

Konec září nám vylepšil volný den na svátek sv. Václava 28.9.

V říjnu a listopadu jsme tvořili stromy s hnízdy z vatových tamponků, podzimní stromy z ruliček, dýně na Halloween, skládali vlaštovky z papíru, obtiskovali listy, vyráběli sovičky ze šišek a ruliček z papíru, také ze čtvrtek . Lišky z papír. talířků, létající draky na různé způsoby, „zavařené ovoce“, abstraktní podzimní obrázky. Vyráběly se lampióny nejen z krabiček od sýrů, strašidýlka z lahví od zavařenin, tvořili jsme z listí a malovali na dřevené výřezy strašáky .  Také jsme ze zúčastnili charitativní soutěže FOD, kde měly děti malovat na téma: „MHD v Praze“ a druhé téma bylo „Klokan (a jiná zvířátka) v cukrárně“.

Před PODZIMNÍMI PRÁZDNINAMI  byla vyhlášená tvořivá soutěž pro děti a rodiče „PODZIMNÍ STRAŠIDLO“, kde jste mohli se svými dítky tvořit dle vlastní fantazie strašidýlka z různých materiálů. Hlasování proběhlo 1. – 30. 11. 2018.

29.a 30.října 2018 měly děti prázdniny a 31.10. bylo ředitelské volno. Žáčci, kteří byli nahlášeni do školní družiny, dopoledne navštívili GALERII OCELOVÝCH FIGURÍN.

V říjnu jsme také zahájili „CELOROČNÍ HRU“ ve které  nejmenší děti soutěžily v tancování, člunkovém běhu, stavěly nejvyšší komín, dělaly nejhezčí domeček pro skřítky, poznávaly stejné barvy a soutěžily ve zpěvu. Starší žáci soutěžili v pohádkových kvízech, závodili v běhu s míčkem na lžíci, hráli si se slovy, vymýšleli nejvíce slov na dané písmeno, hádali obrácená slova, hráli Kimovu hru, luštili kvíz“ Jak dobře znáte Simpsnovi“, kvíz „Jak znáte přírodu“, také házeli kroužky na cíl a skládali puzzle na čas.

7. listopadu byl tradiční „Lampiónový průvod“ na který si některé děti vyrobily lampion ve ŠD. Prvňáčci letos lampionky dostali, bylo zajištěno občerstvení. V pátek 16. 11. Navštívili další zájemci o výstavu,  GALERII OCELOVÝCH FIGURÍN.

Během podzimu všechna oddělení školní družiny navštívila místní Zličínskou knihovnu.

Začínáme se připravovat na Mikuláše a Vánoce. Budeme se těšit na společné setkání s Vámi   na „Zimní slavnosti“, kde si společně zazpíváme koledy a něco pěkného vyrobíme.“ Ať Vám tento čas příjemně uteče. Aby vám čekání rychleji uběhlo, navštivte fotogalerii ŠD na webových stránkách školy.

Za kolektiv ŠD Jana Jírová

 

 

 

 

 

Základní škola a Mateřská škola, Praha 5 – Zličín, Nedašovská 328
Správa obsahu: Mgr. Andrea Smolíková, Webmaster: RNDr. Jiří Helmich